Rok szkolny 2014/2015

Zabawa andrzejkowa

21 listopada w przedszkolu  odbyła się zabawa andrzejkowa. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu. W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedzieć się mogły kim zostaną za kilka lat. Za pomocą kart, monet wrzucanych do wody, szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących kapciuszków, serduszek z imionami a także innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Tańce przy muzyce dopełniły wesołej zabawy z balonami, gazetami i wstążkami. Zdjęcia w galerii.

22 listopada 2014 r.

Akcja „Śniadanie daje moc”

7 listopada przypadał Ogólnopolski Dzień „Śniadanie daje moc”. W tym dniu w zerówce były prowadzone liczne działania edukacyjne, które miały uświadomić uczniom, jak ważne jest jedzenie śniadania przed wyjściem do szkoły oraz drugiego śniadania w szkole. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Specjalnie na ten dzień nasi uczniowie rysowali i malowali plakaty, które przypominały 12 zasad zdrowego odżywiania. Przygotowaliśmy śniadanie, które opierało się na różnych warzywach i owocach oraz zdrowych przekąskach. Robiłyśmy  również sałatki owocowe. Aby jeszcze bardziej podkreślić, jak ważne w naszym codziennym jadłospisie są warzywa i owoce, Było wesoło, kolorowo, bardzo smacznie i zdrowo. Zdjęcia w szkolnej galerii.

Dzień pirata

„Marynarze świata, witam na pokładzie statku. To ja – nieustraszony pirat – szukam nowej załogi!” Tymi słowami wychowawczyni oddziału przedszkolnego – p. Ilona Ponicka zaprosiła dzieci w poranek 31 października do zabawy w piratów. Wszystkie dzieci były ubrane w pirackie stroje, przygotowane w domu przez rodziców - wystarczyła koszulka w paski i krótkie spodenki. Każde dziecko miało szansę zostać piratem. Musiało tylko spełnić kilka warunków: wykonać czapkę pirata i chorągiewkę z czaszkami, przejść po śladach narysowanych na dużym papierze, spróbować przeciągnąć linę oraz wziąć udział w tańcach pirackich. Najtrudniejszym zadaniem było wypicie łyżeczki soku z cytryny bez skrzywienia się. W przedszkolnej grupie były dwie drużyny pirackie: Odważni Piraci i Nieustraszone Piratki. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami. Dzieci wysłuchały też wiadomości zaczerpniętych z książki „Jak zostać piratem w 7 dni”. Wszystkim zabawom towarzyszyły piosenki o tematyce morskiej. Zdjęcia w galerii.

2 listopada 2014 r.

Zajęcia logopedyczne inaczej

3 października w oddziale przedszkolnym miały miejsce zajęcia logopedyczne prowadzone pod hasłem „ Uczymy się prawidłowo oddychać i ćwiczymy nasze narządy artykulacyjne”. Zajęcia prowadzone przy użyciu niekonwencjonalnych metod prowadziły wspólnie: szkolny logopeda – p. Mirosława Ponicka i wychowawczyni – p. Ilona Ponicka. Zdjęcia w galerii.

4 października 2014 r.

GALERIA ZDJĘĆ KL. 0

Dnia 11 października 2012 roku nasi przedszkolacy udali się na wycieczkę do  Straży Pożarnej w Rabce- Zdrój . Jednym z celów naszej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Dzieci w czasie spotkania ze strażakami mogły zapoznać  się ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Oglądali również pokaz możliwości wozu strażackiego z drabiną . Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała a z ust niejednego chłopca padły słowa ; „Jak dorosnę zostanę strażakiem!” .

Wyjście na Cmentarz Parafialny

W dniu  12  XI  2012r. tuż przed  świętem  Wszystkich Świętych, przedszkolaki wraz z wychowawczynią  wybrały się na spacer, na cmentarz.  Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami.

„Dzień Pirata”  - 7.11.2012.

Marynarze świata, witam na pokładzie statku. To ja, kapitan statku – nieustraszony pirat szukam  nowej załogi!” Tymi słowami zaprosiłam dzieci do zabawy w piratów. Wszystkie dzieci były ubrane w pirackie stroje przygotowane w domu przez rodziców, wystarczyła koszulka w paski i krótkie spodenki. Każde dziecko miało szansę zostać piratem. Musiało tylko wykonać kilka zadań między innymi : czapkę pirata i tatuaż z czaszkami. Najtrudniejszym zadaniem było wypicie łyżeczki soku z cytryny bez skrzywienia się. W naszej grupie były dwie drużyny pirackie: Odważni Piraci i Nieustraszone Piratki. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami. Dzieci wysłuchały też wiadomości zaczerpniętych z książki „Jak zostać piratem w 7 dni”. Wszystkim zabawom towarzyszyły piosenki o tematyce morskiej.

11 listopada

9.11.2012 (piątek) zerówka wzięła udział w uroczystości Święta Niepodległości, które odbyły się w naszej szkole. Zaprezentowała tam piosenkę „Przybyli Ułani” oraz wiersz „ Kto Ty jesteś?”